info@netmarket.com.tr
0850 532 10 79

Blog Detay - Ön muhasebe yazılımları küçük şirketler için neden bir gerekliliktir?

Ön muhasebe yazılımları küçük şirketler için neden bir gerekliliktir?
Paylaş:
Ön muhasebe yazılımları küçük şirketler için neden bir gerekliliktir?
Piyasada bir çok muhasebe çözümü var. İşlerini bir düzen içinde tutmak isteyen patronlar için bu ön muhasebe programları çok şey vaat ediyor.

Veri girişlerini kolaylaştıran, hayati bilgileri organize etmenize yardımcı olan, raporlar oluşturan ve belirlediğiniz kişilerin önemli finansal bilgilere ulaşmasını sağlayan ön muhasebe yazılımlarını neden tercih etmeniz gerektiğini bir kaç başlık altından topladık.

Hesap çizelgeleri yetmez

Bütçe çıkarmak ve plan yapmak için teoride hesap çizelgeleri kullanırız. Bununla beraber kağıtlar üzerinde hazırlanan hesap çizelgeleri, ilgili kişilere iletilirken kolaylıkla kaybolabilir. Ayrıca bu tip hesap çizelgelerini kime gönderdiğinizi takip etmek neredeyse imkansızdır. Şirketinizin kapalı ağı içerisinde, paylaşımlı bir hardisk üzerinden, kişilere ilettiğiniz kayıtlarda yapılacak tek bir hata, tek bir yanlış veri girişi büyük problemlere yol açabilir. Zaman, yer, para ve diğer organizasyonla ilgili sebeplerden ötürü sql tabanlı bir ön muhasebe yazılımı, küçük işletmelerin kendileri için yapıp yapacakları en yerinde yatırım olur.

İstediğiniz kadar kullanıcı ekleyin

Eğer muhasebe işlemlerinde, raporların alınması, rakamların yeniden eklenmesi ve yeni bilgilerin kayıt edilmesi gibi faaliyetler için birden fazla kişiye ihtiyacınız varsa mutlak suretle ön muhasebe yazılımı kullanmalısınız. Örneğin ekip liderleri ile çalışan bir şirket sahibi iseniz birden fazla platform ve cihaz üzerinde çalışan bir yazılım kullanmak, sizin için hayati bir sorumluluk. Dışarından bir Mali Müşavirlik firmasıyla çalışmayı planlamış bile olsanız elinizdeki ön muhasebe kayıtlarını, bu şirkete aktaracak en mantıklı yol yine netmarket ön muhasebe yazılımıdır.

Şirketinin finansal durumu hakkında daha fazlasını öğrenin

Muhasebe yazılımları, küçük şirketlere ve işletmelere benzersiz çözümler sunmasının yanı sıra daha büyük ölçekli şirketlere ya da tek bir kişi tarafından idaresi yapılan mikro şirketlere bile fayda sağlar. Hesap çizelgeleri içinde kaybolmadan, hesap makinesi kullanmadan ya da samanlıkta iğne arar gibi kayıtlarda bir veri aramadan, ön muhasebe yazılımları sayesinde şirketinizi gerçekçi ve düzgün bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu yazılımlar sayesinde bütçesel bilgilerin ana hatlarını görmenin yanında; detaylı bir şekilde kâr, zarar, masraf ve vergi kalemlerini kontrol edebilirsiniz. Bir sorun yaşadığınızda, anında kayıtlara ulaşmak da işin başka bir artısı.

Rakipleriniz de ön muhasebe yazılımı kullandığını unutmayın

İş hayatı şakaya gelmez. Eğer rakipleriniz yeni bir atılım yapıyorsa ne yaptıklarını kesinlikle kontrol etmek zorundasınız. Kendinizi, rakibinizden gelen tehditlere karşı korumak durumundasınız. Geniş raporlama desteği ile geniş bir içeriğe sahip ön muhasebe yazılımı kullanan rakibinizin gerisinde kalmak istemiyorsanız trendleri ve teknolojileri takip etmek için siz de şirketiniz de ön muhasebe yazılı kullanmalısınız

Kullanması çok kolay

Piyasada bulunan bir çok farklı ön muhasebe programı gayet kolay kullanılan bir yapıya sahip. Bunların arasında Net Market hem en kolay hem de en ucuz ön muhasebe yazılımı olarak özellikle küçük işletmeler için ideal bir seçim haline geliyor.

Blog Yorum
Yorumlar (0)

Blog için yapılmış herhangi bir yorum bulunamadı !